Зберігання електросамокату взимку
Вибране

Зберігання електросамокату взимку

Електросамокат узимку вимагає нескладного, але обов’язкового догляду та невеликої підготовки. Ну а якщо вам потрібен ремонт електросамоката звертайтесь за послугами за посиланням https://fixme.com.ua/remont-elektrosamokativ/

А тепер давайте дізнаємося, в чому особливості і як не зробити найпоширеніші помилки.

1. Перший крок – наведіть чистоту.

Напевно, жоден самокат не можна назвати чистим, поки його ретельно не відмили і не позбавили бруду в найпотаємніших місцях. Було б дуже просто відправити його під душ, але така груба процедура нам не підходить. Найбільший максимум – це поставити самокат у ванну і акуратно обполоснути з лійки колеса і внутрішню поверхню крил, якщо там накопичилося дуже багато бруду. Однак будьте дуже уважними і не залийте мотори в колесі.

Також не забудьте закрити гумову заглушку від роз’єму заряджання. Взагалі, постійно перевіряйте, чи вона закрита, адже попадання вологи на контакти може сильно нашкодити і навіть призвести до короткого замикання.

У більшості випадків рекомендується просто протерти електросамокат вологою ганчіркою, прибрати бруд і пил.

2. Механічні частини та кріплення необхідно обробити мастилом.

Підійде будь-яке силіконове мастило або спрей. Металеві частини, які притираються одна об одну, прослужать довше, якщо рухатиметься з великим ковзанням. Це також важливо як здорові суглоби в тілі людини.

Але в жодному разі не використовуйте суміші, в яких є розчинники. Наприклад, відомий WD40 має такі у своєму складі, і тому не підійде нам у жодному разі.

Ретельно потрібно змастити такі місця:

  • вісь колеса (підшипники),
  • механізм складання,
  • механізм підніжки,
  • всі гумові з’єднання (ущільнювачі, заглушки)

3. Підготуйте колеса

  • По-перше, нанесіть чорнитель гуми. Це спеціальний склад, який не тільки поверне зовнішній вигляд гуми, але й захистить її від висихання та появи мікротріщин.
  • За час зберігання гума може втратити свою якість, хоча це помітити з першого разу може бути складно.
    По-друге, якщо на вашій моделі пневматичні колеса, їх необхідно здути до значення тиску, що дорівнює половині від рекомендованого при звичайній експлуатації. Наприклад, якщо звичайний тиск у колесі для поїздок дорівнює 30 psi, здути потрібно буде до 15 psi. Звертаємо вашу увагу на те, що таку процедуру необхідно робити, якщо зберігання електросамокату взимку проводиться на вазі.
  • Якщо електросамокат усю зиму стоятиме на колесах, то здувати їх не потрібно, навіть навпаки, потрібно підкачувати, за необхідності

4. Подбайте про акумулятор.

Li-ion батареї, які встановлені на більшості електросамокатів, не варто просто залишати в стані “до весни”. Без періодичної підзарядки можуть втрачати ємність, отже дальність ходу самоката знизиться.

Достатньо зарядити акумулятор до 50%, а потім перевіряти раз на місяць і дозаряджати до тієї ж позначки.

Також важлива температура приміщення, в якому буде перебувати акумулятор електросамокату взимку. Не підійдуть опалювальні або гарячі приміщення. Не повинно бути температури нижче 0ºC та вище +25ºC. Електросамокати з незнімним АКБ радимо зберігати в опалюваному гаражі або вдома.

І, звичайно ж, у приміщенні має бути не лише тепло, а й сухо.

5. Декілька додаткових порад.

  • використовуйте захисний чохол,
  • використовуйте лише оригінальний зарядний пристрій,
  • не допускайте потрапляння прямих сонячних променів,

зберігати самокат біля батареї або в сирій коморі – однаково погана ідея, буде краще, якщо самокат не проведе всю зиму на колесах. Подбайте про підвіси або приберіть його на верх антресолі, якщо дозволяє простір.

Було корисно?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 2

Поки що немає голосів! Будьте першим, хто оцінить цей пост.