Зберігання електросамокату взимку
Електросамокат узимку вимагає нескладного, але обов’язкового догляду та невеликої підготовки. Ну а якщо вам потрібен ремонт електросамоката звертайтесь за послугами за посиланням https://fixme.com.ua/remont-elektrosamokativ/
А тепер давайте дізнаємося, в чому особливості і як не зробити найпоширеніші помилки.
1. Перший крок – наведіть чистоту.
Напевно, жоден самокат не можна назвати чистим, поки його ретельно не відмили і не позбавили бруду в найпотаємніших місцях. Було б дуже просто відправити його під душ, але така груба процедура нам не підходить. Найбільший максимум – це поставити самокат у ванну і акуратно обполоснути з лійки колеса і внутрішню поверхню крил, якщо там накопичилося дуже багато бруду. Однак будьте дуже уважними і не залийте мотори в колесі.
Також не забудьте закрити гумову заглушку від роз’єму заряджання. Взагалі, постійно перевіряйте, чи вона закрита, адже попадання вологи на контакти може сильно нашкодити і навіть призвести до короткого замикання.
У більшості випадків рекомендується просто протерти електросамокат вологою ганчіркою, прибрати бруд і пил.
2. Механічні частини та кріплення необхідно обробити мастилом.
Підійде будь-яке силіконове мастило або спрей. Металеві частини, які притираються одна об одну, прослужать довше, якщо рухатиметься з великим ковзанням. Це також важливо як здорові суглоби в тілі людини.
Але в жодному разі не використовуйте суміші, в яких є розчинники. Наприклад, відомий WD40 має такі у своєму складі, і тому не підійде нам у жодному разі.
Ретельно потрібно змастити такі місця:
- вісь колеса (підшипники),
- механізм складання,
- механізм підніжки,
- всі гумові з’єднання (ущільнювачі, заглушки)
3. Підготуйте колеса
- По-перше, нанесіть чорнитель гуми. Це спеціальний склад, який не тільки поверне зовнішній вигляд гуми, але й захистить її від висихання та появи мікротріщин.
- За час зберігання гума може втратити свою якість, хоча це помітити з першого разу може бути складно.
По-друге, якщо на вашій моделі пневматичні колеса, їх необхідно здути до значення тиску, що дорівнює половині від рекомендованого при звичайній експлуатації. Наприклад, якщо звичайний тиск у колесі для поїздок дорівнює 30 psi, здути потрібно буде до 15 psi. Звертаємо вашу увагу на те, що таку процедуру необхідно робити, якщо зберігання електросамокату взимку проводиться на вазі. - Якщо електросамокат усю зиму стоятиме на колесах, то здувати їх не потрібно, навіть навпаки, потрібно підкачувати, за необхідності
4. Подбайте про акумулятор.
Li-ion батареї, які встановлені на більшості електросамокатів, не варто просто залишати в стані “до весни”. Без періодичної підзарядки можуть втрачати ємність, отже дальність ходу самоката знизиться.
Достатньо зарядити акумулятор до 50%, а потім перевіряти раз на місяць і дозаряджати до тієї ж позначки.
Також важлива температура приміщення, в якому буде перебувати акумулятор електросамокату взимку. Не підійдуть опалювальні або гарячі приміщення. Не повинно бути температури нижче 0ºC та вище +25ºC. Електросамокати з незнімним АКБ радимо зберігати в опалюваному гаражі або вдома.
І, звичайно ж, у приміщенні має бути не лише тепло, а й сухо.
5. Декілька додаткових порад.
- використовуйте захисний чохол,
- використовуйте лише оригінальний зарядний пристрій,
- не допускайте потрапляння прямих сонячних променів,
зберігати самокат біля батареї або в сирій коморі – однаково погана ідея, буде краще, якщо самокат не проведе всю зиму на колесах. Подбайте про підвіси або приберіть його на верх антресолі, якщо дозволяє простір.