Комплексне обстеження у гінеколога: як часто проходити?
Комплексне обстеження у гінеколога. Навіщо пропонують комплексні пакети? Як часто варто звертатися до жіночої консультації, чи може взагалі не потрібно, якщо нічого не турбує?
Давайте розбиратися.
Гінеколог – це «жіночий» лікар, який діагностує та лікує хвороби жіночої статевої системи, також акушери- гінекологи спостерігають вагітність та приймають пологи. Гінекологія має низку вузьких спеціалізацій, гінекологи-ендокринологи, репродуктологи, онкогінекологи. Це спеціалісти, до яких варто звернутися у разі рекомендації вашого лікаря гінеколога, після обстеження.
Тож найчастіше, ми жінки, згадуємо про необхідність відвідування жіночого лікаря у разі виникнення якихось проблем з боку статевої сфери, дискомфортних відчуттів, болей у нижній частині живота та таке інше. Але варто зазначити, що саме своєчасне звернення до спеціаліста допоможе виявити патологію на ранніх стадіях, попередити розвиток захворювання та його ускладнень.
Наразі набирають популярність комплексні програми обстеження, зокрема у гінеколога. У чому їх превага?
Насамперед, це програми, які дозволяють зробити розширений скринінг стану жінки, адже часто здається, що достатньо просто огляду та забору стандартних мазків. До того ж пакетні пропозиції завжди вигідніші за ціною, ніж окремі обстеження, та економлять не тільки гроші, а й ваш час.
Комплексні пакети бувають різними, але найчастіше включають:
- Огляд на гінекологічному кріслі, із застосуванням дзеркал
- Забір мазків, цитологія
- Кольпоскопія (обстеження шийки матки за допомогою оптичного приладу, кольпоскопа)
- УЗД органів малого тазу
- Обстеження грудей
Така комплексна програма дає змогу лікарю за один візит, не призначаючи додаткові зустрічі, оцінити стан репродуктивної системи жінки, виявити порушення менструального циклу, можливі запальні процеси, діагностувати захворювання і як найшвидше запропонувати необхідну лікувальну чи профілактичну терапію.
Комплексне обстеження у гінеколога рекомендовано проходити 2 рази на рік, навіть якщо ви не спостерігаєте у себе неприємні симптоми. Багато захворювань, у тому числі ті, що передаються статевим шляхом, можуть деякий час протікати безсимптомно. Також існують спеціалізовані комплексні пропозиції, такі як, гормональний скринінг чи онкогенний скринінг, які призначаються додатково за необхідністю.
Консультація з лікарем гінекологом це не тільки перевірка фізичного стану, але й моніторинг сексуального, репродуктивного та психологічного здоров’я, адже ці аспекти пов’язані між собою і є невід’ємною частиною загального благополуччя жінки. Гінекологічні обстеження є важливою частиною профілактичного плану охорони здоров’я, задля забезпечення як фізичної так і психологічної безпеки жінки.