Розкриваємо секрети, які фрукти можна їсти на ніч
Всім відомий стереотип, згідно з яким ласувати чим би то не було на сон грядущий вкрай небажано. Особливо це стосується людей, що сидять на дієті для схуднення. Так-то воно так, але що робити, якщо часом стає просто не під силу і, незважаючи на заборону, після 19.00 вечора хочеться покуштувати чогось смачненького? Невже терпіти нестерпне відчуття голоду, неминуче провокує стрес? Ні в якому разі! Дієтологи виділяють групу продуктів, які не забороняється відправляти в шлунок на ніч. І, в першу чергу, до неї належать, як це не дивно, фрукти. Ось сьогодні ми і поговоримо, чи можна їсти фрукти на ніч, і, якщо так, то які фрукти дозволяються навіть під час схуднення.
Зміст статті:
Чому не можна їсти фрукти на ніч?
Соковиті плоди – їжа відносно легка, особливо в порівнянні з продуктами, багатими протеїнами і жирами. Ось тільки є один істотний нюанс: більшість фруктів містить насичені вуглеводами, причому, найбільш шкідливі- прості. Цей вид цукрів в денний час миттєво засвоюється організмом, а потрапляючи в кров, підвищує рівень в ній глюкози. В результаті людина відчуває прилив енергії, але якщо не витратить її якомога швидше, ризикує завдати свою фігуру достатньо шкоди, оскільки не витрачені вуглеводи відкладаються про запас у вигляді жирових складок на тілі.
Ввечері та вночі справи ще гірше. Організм готується до сну, а тому не стане переробляти їжу, перевантажену калоріями так, як належить. Іншими словами, переробка фруктів буде протікати дуже повільно, створюючи надмірне навантаження на підшлункову залозу. Це що стосується дуже солодких плодів. Але і занадто кислі фрукти їсти на ніч небезпечно: вони напхані органічними кислотами, що підвищують рівень кислотності в шлунку і дратуючи, таким чином, слизову травного органу.
З огляду на перелічені недоліки вживання фруктів на ніч, можна вказати і на інші негативні ефекти подібного вечірнього меню:
- підвищення апетиту;
- виникнення метеоризму і здуття живота внаслідок посиленого газоутворення;
- стрибок вгору артеріального тиску.
Які фрукти можна їсти на ніч
На щастя, далеко не всі фрукти перебувають під забороною для тих, хто худнуть, на сон грядущий. Більш того, фруктів, які можна їсти на ніч без ризику збільшити свою вагу, більше, ніж однозначно шкідливих для фігури. І зараз ви дізнаєтеся, які фрукти можна їсти на ніч навіть при схудненні.
Першими список безпечних для фізичної форми, будучи вжитими на ніч, відкривають фрукти яблука. Бажано вибирати плоди з кисло-солодким смаком, в ідеалі – зелених сортів. Так як важливо не створювати перед сном навантаження на органи шлунково-кишкового тракту, яблуко слід очистити від шкірки – цим ви знизите у фрукті кількість клітковини, що ускладнює перетравлювання рослинного продукту.
Але будьте гранично обережні: для деяких людей з’їдене на ніч яблучко здатне не на жарт розпалити апетит. Якщо ви належите до цієї категорії, краще ласуйте перед відправленням до сну запеченими в духовці або мікрохвильовій печі плодами, можна з корицею.
До числа дозволених для вживання на ніч відноситься і фрукт манго. Цей екзотичний фрукт має низьку калорійність, рівну 67 кКал в перерахунку на 100 г продукту. Манго, з’їдене на ніч, не шкодить фігурі, а є для неї дуже корисним ласощами, тому як має на кишечник послаблюючий ефект, знижує рівень у крові холестерину, ліквідує гострий дефіцит вітамінів і мінеральних солей. Якщо їсти по 1 соковитого фрукту на ніч, можна через місяць схуднути в середньому на 6 кг.
На ніч дозволено їсти фрукт ківі. Ці зелені плоди з приємним кислуватим смаком містять всього 60 кКал. Важливі компоненти ківі: аскорбінова кислота і розчинна клітковина. Вживання даного виду фруктів на ніч вгамує почуття голоду і очистить за ніч організм від шлаків і токсинів. При цьому вага абсолютно не постраждає, навіть навпаки – зменшиться, за рахунок діяльності активного інгредієнта ківі карнітину.
Цитрусові. Їх ви також можете їсти без побоювання перед тим, як вирішите вирушити в царство Морфея. Здебільшого фрукти ряду цитрусових низькокалорійні (в 100 г соковитої м’якоті присутні не більше 40 ккал), а деякі з них – наприклад, грейпфрут і помело – і зовсім сприяють схудненню завдяки особливому хімічному складу. Цитруси прискорюють травлення і обмін речовин, відмінно втамовують голод, тримають у вузді апетит. При всьому при цьому певні види цитрусових (скажімо, апельсини та мандарини) мають солодкий смак – а чого ще можна бажати на сон грядущий особам, що дотримують дієту?
Одним з найбільш корисних фруктів, які дозволено їсти на ніч, слід назвати ананас. Потрапляючи в шлунок, складові даного продукту виробляють роботу по очищенню організму людини від шкідливих накопичень. Крім того, вживання на ніч фрукта ананас запускає в тканинах тіла процес спалювання жирів, і «спасибі» за це потрібно сказати компоненту бромелайну. Ця речовина перешкоджає утворенню в просвітах судин холестеринових бляшок і зменшує прояв алергії.
Багато хто впевнений в тому, що такий плід, як банан, однозначно шкідливий для людей, що сидять на дієті. І вказують на причину: зміст в банановій м’якоті достатнього числа вуглеводів. Проте, екзотичний фрукт можна їсти на ніч, але не більше одного за вечір. Такий перекус не є надто вже калорійним (90 кКал), зате надає бадьорості і сил.
Зверніть свою увагу на корисний фрукт, дозволений на ніч – інжир. На його вживання перед сном теж немає ніякої заборони. Інжир має багатий вітамінно-мінеральний склад, насичує швидко і на тривалий час, знижує апетит. Але запам’ятайте: на ніч можна їсти саме свіжий інжир, так як в сушеному продукті дуже багато цукрів, що робить енергетичну цінність сухофрукти досить значною – 250 кКал, що на ніч точно не треба.
Не забороняється їсти перед сном кілька слив. Чому фрукти сливи можна їсти на ніч? Сливи, як і яблука, містять пектин, при цьому їх калорійність не перевищує 50 кКал. Сливи корисні тим, хто страждає запорами і повільним травленням. Однак не варто перевищувати зазначену вечірню норму споживання даного виду фруктів, якщо не хочете, щоб ваш кишечник серед ночі став працювати дуже вже інтенсивно.
Схожими властивостями володіють і абрикоси. У них, як і в сливах, більш ніж достатньо розчинних харчових волокон, які регулюють вміст в крові «поганого» холестерину і приводять у норму функціонування кишечника. Ще ці фрукти позитивно впливають на зір і шкіру обличчя. Від них ви точно не видужаєте, тому як 100 г сонячних фруктів містить лише 48 кКал, що неймовірно мало. Головне – не пийте після вживання на ніч абрикосів воду, принаймні, протягом години. В іншому випадку можете стати жертвою кишкового розладу.
Щоб фрукти, з’їдені на ніч, швидше засвоїлись без шкоди для фігури, пережовувати їх більш ретельно. Попередньо розділіть плід на шматочки, а якщо це цитрус, то на дольки. Їжте соковиті фрукти на ніч не поспішаючи, насолоджуючись їх смаком, тоді насичення прийде раніше, ніж ви очікуєте. Можна приготувати фруктовий салат, але його порція повинна бути розумною.