Як вибрати паливо для біо-камінів?
Вибране

Як вибрати паливо для біо-камінів?

Заправка біокаміна може займати лічені хвилини, тоді як затопити піч на дровах — це ціла справа, що потребує досвіду, знань і дотримання низки правил пожежної безпеки. Звісно, біокамін теж потрібно правильно експлуатувати, але його основна перевага в простоті та чистоті, як повітря в приміщенні, так і самого приладу. До того ж такі моделі можна використовувати навіть у багатоквартирних будинках без отримання спеціального дозволу. Якщо ви вирішили доповнити свій інтер’єр таким ефектним і зігрівальним елементом, потрібно подбати й про його заправку. Яке буває паливо і як вибирати відповідне? Наша стаття сьогодні саме про це.

Характеристики та особливості біокамінів

Перш ніж говорити про те, чим топити біокамін, варто трохи розібратися в його властивостях. Такі моделі значно відрізняються від традиційних печей пристроєм і споживаним паливом. Тут необхідно використовувати рідкі речовини, а не дрова, вугілля та інші види твердого палива. Отже, для біокаміна не потрібно робити димохід, адже продукти згоряння екологічні, вони не несуть небезпеки ні для довкілля, ні для здоров’я людини.

Біокамін — доступний вид додаткового джерела тепла та створення атмосфери у квартирі. До того ж неймовірно широкий модельний ряд дає можливість втілити найсміливіші інтер’єрні рішення! Біокаміни бувають різних форм і габаритів, можуть кріпитися навіть до стелі або бути повністю мобільними — фантазія виробників практично безмежна. Бувають автоматичні та ручні варіанти біокамінів. Перші легко заправляються і не вимагають особливих навичок і знань. Ручні теж вважаються зручними та простими у використанні, але їхнє заправлення і розпал все ж займають більше часу і потребують уваги.

Які види палива підходять для біокамінів?

Які види палива підходять для біокамінів?

Не можна однозначно назвати одне найкраще біопаливо для каміна. Кожен покупець вибирає те, що підходить саме для його пристрою. Перелічимо, які існують види рідкого палива:

  • біоетанол (С2H5OH) — етиловий спирт, вироблений із рослинної сировини (картоплі, кукурудзи, буряків, зернових культур, тирси та іншого), у процесі горіння розпадається на діоксид вуглецю і водяну пару;
  • ізопропіловий спирт (C3H8O) — схожий на попередній, але доступніший, у його складі можуть бути додаткові компоненти, які не несуть шкоди, а виконують виключно технічні функції;
  • ароматизоване біопаливо — горюча рідина з різними приємними запахами.

Купити біокамін, стильний і сучасний елемент інтер’єру, краще у перевірених продавців із гарною репутацією. Паливо для нього також варто вибирати там, де вам можуть надати професійну консультацію та запропонувати гарний асортимент. Вибираючи відповідний варіант, звертайте увагу на запах рідини, дізнайтеся, яким кольором буде полум’я. Уже в процесі використання ви зрозумієте, наскільки швидко витрачається це паливо, чи гарно горить і, чи не виділяє неприємний аромат. Випробувавши різні варіанти, ви визначите для себе оптимального виробника і найбільш практичний об’єм пакування.

Чим не можна топити біокамін?

Чим не можна топити біокамін?

На створення неповторної атмосфери затишку у вашому домі безпосередньо впливатиме склад біопалива для каміна. Дозволено використовувати тільки спеціально створений для цього етанол або ізопропіловий спирт. Категорично заборонено застосування бензину, гасу, дизеля, скипидару та іншого. Такі експерименти загрожують неприємними наслідками у вигляді задимленості кімнати, сильних забруднень біокаміна, залишків продуктів горіння в паливній камері.

Біокамін може стати головною родзинкою вашого інтер’єру, а красиве полум’я буде створювати тепло та затишок. Нехай навіть такі моделі не топляться дровами, і ви не почуєте їхнього заспокійливого потріскування, але вигляд вогню незмінно тішитиме й умиротворятиме. Щоб продовжити термін служби виробу, достатньо дотримуватися правил експлуатації, а також вибрати відповідне паливо. Не забувайте про регулярне провітрювання приміщення, адже в процесі згоряння рідини споживається багато кисню, який важливо поповнити.

Було корисно?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг 3 / 5. Підрахунок голосів: 2

Поки що немає голосів! Будьте першим, хто оцінить цей пост.