Як зробити слайм? Рецепт слайма
Ні для кого не секрет, що мода циклічна. Те, що було популярно в 70-ті, 80-ті, 90-ті роки минулого століття, знаходить застосування в наші дні. Лизун або слайм вперше був випущений американською фірмою Mattel в 1976 році.
Дитяча іграшка являла собою зелену желеподібну речовину. У 1984 році вийшов на екрани популярний мультфільм «Мисливці за привидами».
Одним з його героїв був милий зелений привид, здатний розтікатися по поверхні і прилипати. На хвилі слави мультсеріалу стали випускати неонові слайм (від англ. – слиз). Вони продавалися всюди, і кожна дитина мріяла про цю гидку на перший погляд, але таку забавну іграшку.
В цій статті ми розглянемо найпопулярніші варіанти приготування слайму.
Незабаром винайшли лизунів для чищення клавіатури, які проникали всередину кнопок і вичищали бруд.
Після шаленої хвилі популярності і декількох років затишшя сьогодні слайм знову популярний.Тепер іграшку можна не просто купити, а й виготовити своїми руками. Це стало масовим захопленням серед дітей всього світу! Хлопчики і дівчатка дивляться ролики на YouTube і експериментують у створенні Лизунів: додають в них барвники, блискітки, пінопласт і інші компоненти, змагаючись з однолітками. І батькам нічого не залишається, як підтримувати їх в цьому захопленні.
Чого тільки не придумає фантазія! Міксуєм компоненти
З чого ж сучасні діти роблять Лизун? Щоб приготувати слайм своїми руками в домашніх умовах, не потрібні хімічні навички і дорогі речовини. Як і 40 років тому, суміші складаються з полісахариду – гуарової камеді і тетраборату натрію . Останній інгредієнт застосовується в якості згущувача або, як його ще називають, активатора. Тетраборат натрію продається в аптеці і коштує від 12 гривень за флакончик.
Замість тетрабората можна використовувати борну кислоту . Вона прибирає зайву липкість з суміші, завдяки чому слайм можна брати в руки і не бруднитися. Цей загущувач також продається в аптеці і коштує близько 10 гривень за 25 мл. Таким чином, саморобний лизун буде коштувати набагато дешевше покупного.
Іноді можна обійтися без цих активаторів і спробувати згустити суміш іншими компонентами, наприклад, гелем для прання білизни або зубною пастою . Звичайно, консистенція іграшок буде відрізнятися – якийсь слайм більш рідкий і тягучий, якийсь більш щільний і повітряний. В цьому і креатив! Адже створення слайма – це перш за все простір для втілення творчих ідей. Тому в слайм додають барвники : розбавлену з водою гуаш, зеленку і рідкі харчові барвники. Кольори можна змішувати, щоб домогтися оригінального відтінку. А додати насиченості фарбі допоможе сік лимона .
Взагалі в слайм додають різні інгредієнти. Їх можна купити в магазинах для творчості. Це можуть бути:
- блискітки,
- намистини,
- пінопластові кульки,
- фімо-фрукти,
- джеллі-кубики.
Який вибрати клей ПВА?
Найбільш популярні хендмейд-суміші для слаймів містять клей ПВА. Це відмінна основа для майбутньої іграшки: при контакті з загустителем клей ущільнюється і набуває еластичність. Для виготовлення слайм підійде як недорогий клей вітчизняного виробництва, в тому числі будівельний, так і імпортні аналоги.
Не варто використовувати занадто рідкий або прострочений клей - тоді лизун не загусне.
Починаємо експериментувати! Популярні рецепти слайм
ПВА + харчова сода
Чи можна приготувати справжній лизун з клею з додаванням однієї лише соди? Інтернет рясніє безліччю відеоекспериментів.
Рецепт № 1
Інгредієнти: клей ПВА (кількість залежить від розміру майбутнього слайм), сода.
Приготування: в миску видавити клей. Поступово всипати соду до загустіння загальної маси. Як барвник можна використовувати гуаш.
Висновок: рецепт нехитрий, але зробити лизун навряд чи вийде. Суміш буде прилипати до рук і нагадувати скоріше домашній пластилін або пісок для творчості, але не слайм в його класичному розумінні.
Лизуна можна готувати в скляному або пластиковому посуді. Для його розмішування підійде металева, пластикова ложка або дерев'яна паличка, як для морозива.
Рецепт № 2
Інгредієнти: клей ПВА (кількість залежить від розміру майбутнього слайм), сода, борна кислота (близько 1 – 2 чайних ложок).
Приготування: вилити клей в миску і додати близько чайної ложки соди, після чого суміш перемішати. Далі буде потрібно борна кислота. Хімікат загущающих клей, суміш починає тягнутися і стає еластичною, а значить, виходить той самий слайм.
Висновок: тільки з ПВА і соди не зробити Лизуна. Але якщо до інгредієнтів додати борної кислоти, все вийде.
ПВА + зубна паста
Чи реально з зубної пасти зробити слайм? Практика показує, що це можливо навіть без тетрабората натрію .
Інгредієнти: клей ПВА (близько однієї чайної ложки), будь-яка зубна паста, яка знайдеться будинку (до 1/3 тюбика).
Приготування: видавити зубну пасту в миску, додати клей і все ретельно перемішати.
У цьому рецепті важливо не додавати занадто багато ПВА. В даному випадку він служить не загустителем, а навпаки розріджує суміш і робить її більш липкою і менш еластичною. Краще вливати клей поступово, поки не досягнете потрібної консистенції.
Після цього потрібно прибрати суміш в холодильник на 15 – 20 хвилин або до загустіння. Якщо лизун після закінчення часу все одно липне до рук, його можна залишити в холоді на ніч. За цей час склад застигне і схопиться.
Висновок: тепер можна брати слайм в руки і вимішувати як слід! Якщо паста спочатку була у вигляді гелю і мала колір, після розминки руками вона почне пінитися і стане білою. Тому, якщо ви хочете кольоровий лизун, додайте барвник.
ПВА + піна для гоління
Крім класичних Лізунов, дуже популярні Флаффі-слайм (від англ. – пухнастий, збитий). Їх відмінність від звичайних в нещільної, повітряної структурі.
Інгредієнти: клей ПВА (50 мл), піна для гоління (флакон – 200 мл), тетраборат натрію (1/2 чайної ложки).
Якщо під рукою немає піни для гоління, можна взяти звичайний шампунь. Але його потрібно попередньо спінити - це зручно робити за допомогою губки для миття посуду або мочалки.
Приготування: видавіть з тюбика клей, струсіть флакон з піною і додайте до ПВА. Не шкодуйте піни, якщо хочете отримати якісний слайм. Потім налийте трохи тетрабората натрію – максимум половини чайної ложки. Почніть замішувати.
Спочатку здасться, що суміш занадто рідка. Але не поспішайте додавати більше тетрабората – лизун буде погано тягнутися і рватися. Краще довше розмішуйте. Коли відчуєте, що слайм перестав липнути, візьміть його в руки і продовжите розминати до остаточного результату.
Висновок: за таким рецептом слайм виходить повітряним, добре розтягується і не липне.
ПВА + «Персил»
Як загусник можна використовувати гель для прання або кондиціонер для білизни. В цьому випадку ви обійдетеся без тетрабората натрію .
Інгредієнти: клей ПВА (50 мл), «Персил» або інший гель для прання, або кондиціонер для білизни (30 мл).
Приготування: вилити клей в миску, додати «Персил», ретельно вимісити суміш ложкою і в кінці руками.
Висновок: якщо правильно дотримати пропорції, може вийти практично магазинний лизун.
Ми описали найпопулярніші і, головне, дієві способи виготовлення Лизуна в домашніх умовах з клеєм ПВА. Крім тих інгредієнтів, про які ми розповіли, можна додавати:
- крохмаль;
- борошно;
- крем для рук;
- побутову хімію;
- косметику.
Пам’ятайте, що виготовлення лизуна – це розвага. Не вийшло один раз – пробуйте ще! Експериментуйте з тим, що знайдеться вдома. Можливо, вам вдасться вивести новий рецепт.
Слайм – це небезпечно?
При створенні Лизуна використовується клей і різна хімія. Якщо у вас або вашої дитини є схильність до алергії, необхідно дотримуватися кількох правил.
Якщо є реакція на клей, то варто знайти рецепти без ПВА.
Якщо ви боїтеся прояви хімії на шкірі, обов’язково використовуйте рукавички!
Після гри зі слаймом потрібно завжди мити руки.
Створення лизунів розвиває дрібну моторику, пам’ять, креативне мислення. Це величезний простір для польоту фантазії! Адже в нього можна додавати все що завгодно, крім їстівних компонентів. В результаті може вийти авторський, оригінальний лизун, який у багато разів цікавіше, ніж іграшка з 1990-х.