Які переваги та недоліки є у криптовалюти
Вибране

Які переваги та недоліки є у криптовалюти?

Вартість криптовалюти – це змінна величина, яка при цьому дає змогу достатньо швидко примножити свої інвестиції. Природа цифрових монет має особливий характер, бо кожен проект побудовано на основі технології розподіленого реєстру блокчейн. Завдяки цьому криптоактиви мають ряд переваг. Якщо ви лише плануєте знайомство з представленим фінансовим інструментом, рекомендується визначитися з плюсами та мінусами використання крипти.

Плюси цифрових валют

Всі переваги криптовалюти співвідносяться з характеристиками блокчейн-технології. Основні з них:

  • Децентралізація. Криптовалюти можуть функціонувати без централізованого контролю з боку урядів або банків. Це забезпечує більшу автономію та свободу в управлінні фінансами.
  • Безпека. Криптографічні методи, що використовуються в крипто-валютах, гарантують безпеку транзакцій та захист гаманців, де зберігаються монети.
  • Швидкість та доступність міжнародних платежів. Криптовалюти – це зручний інструмент для швидких міжнародних платежів без посередництва банків та високих комісій.
  • Приватність та анонімність. Криптовалюти – це можливість зберігати та додатково захистити особисту інформацію, що необхідно для підтримання приватності та контролю над фінансовими даними.
  • Інвестиційні можливості. Після того як світ дізнався, як працює криптовалюта, представлені активи стали об’єктом інтересу для інвесторів. При налагодженому аналітичному процесі такий інструмент відноситься до категорії високоприбуткових.

Криптовалюта – що це з позиції недоліків

Основні особливості цифрових активів:

  • Волатильність.

Цифрові монети відомі своєю високою швидкістю зміни в ціні. Їх вартість може значно змінюватися протягом короткого періоду часу, що призводить до великих прибутків або втрат для інвесторів. Якщо ви вже знайомі з тим, що таке ордер в криптовалюті, ви знаєте, що їх відкриття напряму залежить від вартості монети.

  • Регуляторні ризики.

Криптоактиви не підлягають такому ж рівню регулювання, як традиційні фінансові інструменти. Це може призвести до правової неоднозначності, відсутності захисту споживачів та невизначеності в майбутньому регулюванні. Історія криптовалюти демонструє безліч випадків, коли державне керівництво намагалось взяти під контроль представлений фінансовий сектор. 

  • Використання для незаконних цілей.

Багато тих, хто спонсорує незаконні дії, знають, що таке крипта, тому вона може використовуватись для фінансування тероризму або обігу наркотиків. Це може призвести до негативного ставлення регуляторів та обмежень використання таких активів.

Сьогодні українське законодавство намагається побороти тіньовий бізнес, увівши обмеження на виведення коштів на банківські карти. Але такі криптобіржі, як WhiteBIT та Binance, пропонуються альтернативні варіанти для виведення грошей, наприклад, P2P-обмін.

Було корисно?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що немає голосів! Будьте першим, хто оцінить цей пост.