Вибираємо покривало на ліжко: основні різновиди матеріалів
Покривало для ліжка – важливий елемент інтер’єру, який дозволяє тримати спочивальню в порядку. До того ж ця деталь може стати акцентною в дизайні приміщення, підкреслити стиль. Але для цього треба вміти її правильно вибрати. Покривала на ліжко сьогодні доступні у великому різноманітті моделей і перш за все відрізняються за матеріалом. Використовуються для їх виготовлення різні типи сировини та способи, від чого напряму залежить зовнішній вигляд та вартість виробу.
Основні типи матеріалів
Різні за кольором, розміром покривала для ліжка, також помітно відрізняються за дизайном. Зовнішній вигляд їх багато в чому залежить від типу матеріалу, який був використаний для виготовлення. Ось найбільш розповсюджені сучасні варіанти покривал на ліжко:
- жаккардові;
- шовкові;
- бавовняні;
- гобеленові;
- мікрофібра;
- двосторонні з хутром.
Збираючись купити покривало на ліжко варто ознайомитися з характеристиками та властивостями різних моделей в залежності від типу матеріалу. Від цього залежить не лише їх зовнішній вигляд, а й практичність та специфіка догляду.
Жаккардові покривала
Такі моделі стильні, виглядають презентабельно, додають інтер’єру витонченості. Жаккард дуже ціниться дизайнерами і пересічними покупцями, які надають перевагу естетичності та довговічності.
Малюнок на покривалах такого типу не тьмяніє з роками та навіть після багатьох раз прання, не вигоряє на сонці, надовго зберігає початковий вигляд. Такі моделі не дуже вимогливі до догляду, що робить їх практичними у використанні. Проте зазвичай вартість таких покривал вища, ніж з інших матеріалів. Але певною мірою це є перевагою, підкреслює презентабельність моделі.
Шовкові покривала
Такі моделі дуже ніжні на дотик, виглядають розкішно та витончено. До того ж вони досить стійкі до зносу. Натуральний атласний шовк характеризується гіпоалергенністю, тому навіть людям з високою чутливістю такі вироби точно підійдуть.
А ще для цього матеріалу характерна приємна прохолодна текстура та гладкість. Проте варто зазначити, що шовкові покривала досить дорогі, до того ж вимогливі до догляду. Прати їх треба делікатно і лише в прохолодній воді, вони не люблять віджиму на високих обертах.
Бавовняні моделі
Прості, зручні, практичні – це найбільш підходящі характеристики для цих виробів. До того ж, бавовняні покривала представлені у різноманітті моделей та варіантів кольорів.
Серед плюсів варто відмітити також гіпоалергенність, стійкість до зносу, відсутність вимог до особливого догляду. Але в той же час треба прати бавовняні покривала у негарячій воді та включати делікатний віджим, щоб запобігти деформації. Хоча обов’язково умови догляду треба забезпечувати у відповідності до рекомендацій виробника та інформації на етикетці.
Гобеленові покривала
Сучасний гобелен виготовляється з натуральних та штучних волокон, які переплетені між собою. Таке поєднання робить матеріал більш щільним, приємним на дотик та більш стійким до зносу. Гобеленові покривала з комбінованої сировини менш вимогливі до догляду, більш довговічні, приємні на дотик.
Але варто відзначити, що вони вимагають делікатного догляду. Прати зазвичай такі моделі можна у воді, температура якої не перевищує 30 градусів або ж взагалі замінити прання на суху чистку чи чистку парогенератором.
Мікрофіброві покривала
Мікрофібра – це штучна тканина, яка має високу щільність. Вона досить міцна, не зминається, не вимоглива до догляду. Певні види мікрофібри навіть імітують інші типи тканин на вигляд та по якості.
До догляду такі покривала невимогливі. Їх можна прати при температурі 30-40 градусів. Тканина не втрачає колір, не деформується, після прання залишається м’якою та приємною на дотик.
Двосторонні з хутром
Це м’які, пухнасті, теплі покривала. Вони чудово підійдуть на зиму, можна навіть використовувати в якості пледу в прохолодні дні. Хутряні покривала чудово підійдуть до інтер’єру в стилі кантрі чи сканді.
Але такі моделі мають певні вимоги до догляду. Треба прати їх в делікатному режимі та при низькій температурі, періодично просушувати на свіжому повітрі.